Skip to main content
22 sierpień 2023

Michał Zabłocki, twórca tekstów; Mozila, Turnaua, debiutuje własnym, autorskim singlem „Drzemy Koty” wraz z teledyskiem stworzonym przez (AI) - sztuczną inteligencję. Posłuchaj, obejrzyj!

Michał Zabłocki, ceniony autor tekstów wielu znanych piosenek wykonywanych przez gwiazdy polskiej muzyki, wkracza na nową ścieżkę artystyczną, prezentując dwie intrygujące propozycje: "Zabłocki Osobiście" oraz "Zabłocki z Prądem". Jego wyjątkowa twórczość opiera się na różnorodnych obszarach, a wraz z debiutanckim singlem "Drzemy Koty" udowadnia, że potrafi zaskoczyć i zachwycić słuchaczy swoją muzyką.

Zabłocki z Prądem „Drzemy Koty” link: https://mugo.lnk.to/DrzemyKoty

Teledysk: „Drzemy Koty”: https://youtu.be/E5dT9xcNQiM

Znany dotychczas jako autor tekstów do przebojów Grzegorza Turnaua (m.in. "Cichosza", "Naprawdę nie dzieje się nic", "Bracka") oraz Czesława Mozila ("Maszynka do świerkania") i innych artystów, teraz sam próbuje swoich sił w branży muzycznej. Zabłocki jest postacią wszechstronną: był mistrzem Polski w szermierce na szable, stworzył blisko 50 innowacyjnych reklam telewizyjnych w latach 90., jest autorem 13 zbiorów wierszy lirycznych oraz pionierem poezji multimedialnej w programie "Multipoezja".

W roku 2023, Michał Zabłocki prezentuje dwie wyjątkowe propozycje. "Zabłocki Osobiście" to projekt, w którym artysta prezentuje się jako wokalista sceniczny w programach "Janowska" oraz "Ojcowizna".

Jednak to "Zabłocki z Prądem" przynosi prawdziwą nowość. W ramach tego projektu prezentuje bowiem piosenki rozrywkowe z własnym tekstem, muzyką oraz wykonaniem, a także tworzy i produkuje autorskie teledyski. Ten projekt to artystyczna podróż z prądem czasu i w nurcie wieloaspektowej twórczości, którą artysta bez wątpienia opanował. Debiutancki singiel "Drzemy Koty" to nie tylko pierwsza piosenka w tym unikalnym projekcie, ale również pierwsza piosenka o wakacjach - po wakacjach. Utwór jest ironicznym spojrzeniem na wyidealizowany, urolopowy raj na ziemi, który nieustannie zakłócamy własną małostkowością. Niemniej jednak, mimo swej ironii, utwór emanuje optymizmem, pokazując, że zawsze istnieje nadzieja na udane wakacje - choćby następnym razem.

Niezwykłość singla "Drzemy Koty" podkreśla również teledysk, który jest jednym z pierwszych w Polsce stworzonych przy użyciu (AI) - sztucznej inteligencji. Dzięki temu, artysta otrzymał swojego wirtualnego awatara, a każda scena teledysku została stworzona na podstawie szczegółowych opisów. To umożliwiło skontrastowanie rajskich wakacyjnych pejzaży z codziennym życiem bohaterów, tworząc wyjątkowe wrażenie i przekaz wizualny.

Premiera "Drzemy Koty" oraz projektu "Zabłocki z Prądem" jest czymś wyjątkowym na polskiej scenie muzycznej. Michał Zabłocki dowodzi, że jest artystą wszechstronnym, gotowym zaskoczyć publiczność i przekazać jej swoją twórczość na nowych, ekscytujących płaszczyznach.

Fanpage artysty: https://www.facebook.com/zablockiosobiscie

Wiele już było wcieleń Michała Zabłockiego:

Sportowiec - mistrz Polski w szermierce na szable

Filmowiec - autor blisko 50 reklam telewizyjnych w latach 90. - pionierskich czasach polskiej reklamy

Poeta liryczny - do tej pory wydał 13 zbiorów wierszy

Pionier poezji multimedialnej w programie Multipoezja

Autor tekstów piosenek Grzegorza Turnaua (Cichosza, Naprawdę nie dzieje się nic, Bracka i inne) Czesława Mozila (Maszynka do świerkania i inne) oraz wielu innych wykonawców

Dziwne by było, gdyby na tym nagle poprzestał. I rzeczywiście. W 2023 roku nadchodzi z dwoma nowymi projektami:

Zabłocki Osobiście – w którym objawia się jako performer wokalny od razu z dwoma programami scenicznymi: „Janowska” i „Ojcowizna”